Fyzioterapie

Je terapeuticko-diagnostická metoda, která příznivě ovlivňuje pohybový systém.

Při první návštěvě probíhá celkové vyšetření pohledem, dotekem, s klientem si popovídám o všem, co směřovalo k aktuálnímu problému. Zjišťuji přítomnost ostatních chonických onemocnění závislých na farmakologické podpoře. Zajímají mě úrazy, operace. Vyhodnocuji aktuální pohybový stereotyp. Přecházím ke komplexnímu ošetření. Součástí jsou měkké techniky a mobilizace. Společně s  klientem nastavíme pohybový plán, tak aby bavil a byl zvládnutelný při každodenním režimu v práci, doma a při sportu. 

Aktivní fyzioterapie

Ve své praxi nabízím kondiční, kompenzační a regenerační cvičení. Využívám nejen báječné jógy, ale dalších pomůcek (posilovací gumičky, rolery, SM lana, bosu, gymball,  propriocepční balónky, pásky...), tak aby pohyb vždycky bavil. Každý klient je jiný a má jiné potřeby, stejně tak každá lekce je jiná. A  vždy je ušitá přesně na míru. Na své si přijde aktivní sportovec i klient přicházející s konkrétním problémem. 

 

 

Měkké techniky -známé pod zkratkou MT

Jde o manuální terapii, kdy je možné zacílit ošetření do kůže, podkoží, fascií a svalů, tedy do všech měkkých tkání. Provádí se na sucho. Nejde o masáž. 

Mobilizace

Cílem mobilizace je obnovení pohyblivosti v kloubu tzv. kloubní vůle. Mobilizace  ošetřují kloubní blokády na končetinách i páteři. Blokády jsou často zdrojem bolestivoati  a způsobují omezení pohybu. Ve své praxi mobilizace používám jen v nezbytně nutných situacích. Mým hlavním přístupem je ošetřit manuálně danou oblast, podívat se na problém komplexně. 

Dornova Metoda

Ve své praxi využívám Dornovu metodu. Jde o jemnu manuální terapii, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh, provádí se za asistence klienta. Je možné srovnat délku končetin, navrátit posunuté obratle, je možné řešit vybočený palec na noze. 

Více o mých lektořích-www.dornovametodaplus.cz

 

Spirální stabilizace páteře

Hlavní zásadou spirální stabilizace páteře je aktivace šikmých svalů břišních a relaxace svalů kolem páteře( svalů paravertebrálních). Při cvičení se využívají SM lana, kdy dochází k protažení zkrácených svalů, oslebené svaly se posilují a vhodně se propojují do stabilizačních řetězců. Tyto svalové řetězce spirální svalové řetězce protáhnou páteř směrem vzhůru,tím léčí a mohou regenerovat poškozené meziobratlové disky.

Kineziotejping 

Je metoda, kterou se používám na podporu léčení bolesti svalů, vazů a kloubů. Různě barevná páska se na aplikuje na namožené, natažené či oslabené svaly, bolestivé klouby a otoky.

 Páska se aplikuje na postižené místo tak, aby umožňovala přirozený pohyb v plném rozsahu, postiženému místu zajišťuje potřebnou podporu a stabilizaci. Páska díky svojí pružnosti nalepení lehce přizvedává kůži a tím umožňuje lepší přísun krve dané oblasti. Postižená oblast má tedy lepší šanci využít samoléčebné prosesy těla. Celkově dochází k mírnění bolestivosti a rychlejšímu hojení.

Délka aplikace se liší v závislosti citlivosti jedince. Sama mám zkušenost s 6-ti denní aplikací. S tejpy je možné aktivně sportovat a koupat se. 

Kontraindikací je alergie na náplast, otevřené rány, akutní projevy vyrážky.